Docisk szybkomocujący to specjalne urządzenie do szybkiego i niezawodnego mocowania różnych przedmiotów obrabianych. Takie narzędzie jest używane zarówno w obróbce metali, jak i w stolarstwie.

Docisk szybkomocujący zapewnia szybkie, mocne i dokładne mocowanie różnych spawanych elementów. Efektywność tej części osiąga się dzięki oszczędności czasu, łatwości regulacji i łatwości poruszania się.

Docisk szybkomocujący: charakterystyka narzędzia

Ten typ zacisku jest uniwersalnym mechanizmem, podobnym w konstrukcji do imadła. To narzędzie służy do mocowania metalowych części. Może być również używany do klejenia i cięcia wykrojów drewnianych. Szybkie zaciski zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić rzemieślnikom wykonywanie pracy jedną ręką. Jednocześnie takie narzędzie ma wystarczająco dużą siłę zacisku, aby zapewnić niezawodne i mocne mocowanie niezbędnych elementów.

Dociski szybkomocujące są uniwersalne. Do ich produkcji wykorzystywane są różne materiały: trwałe tworzywo sztuczne, metal, drewno.

Zalety takich narzędzi:

– Lekki i solidny futerał pozwalający na użytkowanie instrumentu w różnych warunkach;
– Wygoda podczas obsługi dzięki mocowaniu i otwieraniu elementów jedną ręką;
– Wszechstronny: odpowiedni do prac stolarskich, naprawczych;
– Niska cena.

Mechanizm działania

Wykorzystując zasadę ramienia przegubowego, ramię mocujące otwiera się, dzięki czemu przedmiot obrabiany jest całkowicie wolny i można go łatwo wyjąć lub zamocować w uchwycie. Za pomocą śruby mocującej ramię mocujące jest doprowadzane do przedmiotu obrabianego poprzez lekki obrót dźwigni zaciskowej. Siła wywierana na klamkę jest wielokrotnie przenoszona na ramię blokujące. Dzięki temu szybkozłącza są ergonomiczne, niezawodne i bezpieczne w użyciu. W przypadku operacji powtarzalnych dopuszczalne jest stosowanie pneumatycznych urządzeń mocujących do szybkiego mocowania. Są łatwe w transporcie, dzięki czemu można je szybko dostosować do rozwiązywania zmieniających się zadań.

Prawidłowo dobrany docisk szybkomocujący zapewnia niezawodne połączenie przedmiotu obrabianego z elementami złącznymi, a także zapobiega przesuwaniu się przedmiotu obrabianego pod wpływem sił powstających podczas obróbki. Ponadto nie powoduje deformacji i uszkodzeń powierzchni mocowanych części.

Uchwyty szybkomocujące (dociski chwytające) znajdują zastosowanie zarówno w automatycznych liniach technologicznych, jak i na wydzielonych stanowiskach pracy.

Na stronie internetowej https://www.promotec.com.pl/oferta/rais-dociski-szybkomocujace można znaleźć różne modyfikacje docisków szybkomocujących, które ułatwią pracę i zaoszczędzą czas. W ofercie są dociski w najbardziej przystępnych cenach.