Sprytne sposoby na oryginalny wygląd dachu

Jeśli chcesz mieć lekki dach i chcesz nawiązać do starych metod pokrywania dachów musisz zastosować najnowsze rozwiązanie materiałowe. Nie mam na myśli strzechy, chociaż to bardzo oryginalny i efektowny sposób pokrywania dachu. Nie pomyślałem także o różnego rodzaju modułowych elementach w postaci wypalanych w wysokiej temperaturze pieca płytkach ceramicznych.

Blachodachówka – nowocześnie i stylowo

Nowoczesna i trwała blachodachówka na dach zastąpi ciężką i o wiele droższą dachówkę ceramiczną. Jest o wiele praktyczniejsza w montażu niż dachówka z wypalanej gliny. Listę wypunktowanych zalet blachodachówki nad dachówką ceramiczną znajdziemy w artykule na stronie https://www.fundament.pl/. Inwestycja zakładająca montaż blachodachówki na dachu jest tańsza. Dlaczego miałaby być tańsza? Dlatego, że jest lżejsza i na konstrukcje szkieletu dachu potrzeba o wiele mniej materiału niż na grube i ciężkie dachówki wypalane, lub dachówki wyprodukowane z betonu.

Blachodachówkowy przemysł rozkręca się od wielu lat i nie widać żeby miał się ku schyłkowi. Różnego rodzaju blachodachówkowe panele są produkowane każdego miesiąca i znajdują swoją lokalizację na właśnie oddawanym do użytku domu położonym gdzieś w kraju. W uroczym zakątku polskich gór, albo zielonych zakątków krainy wielkich mazurskich jezior.

Uniwersalność ponad wszystko

Produkowana w wielu wersjach kolorystycznych pasuje do każdego dachu i domu w całości jego wykonania. Można do niej dopasować farbę na ściany w każdym wydaniu. Farby zewnętrzne na elewację są równie trwałe jak wykonany z tłoczonej blachy dach.

Położona na dachu wytrzyma równie długo jak dachówka wykonana z każdego innego materiału, który został dopuszczony do produkcji dachówek tradycyjnych.