Czym jest magazyn samoobsługowy i jak go wynająć?

Rynek usług magazynowych w Polsce jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków magazynowych w Europie Środkowej. Bardzo ważną jego część stanowi usługa polegająca na najmie magazynów samoobsługowych. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czym są magazyny samoobsługowe?

Magazyny samoobsługowe to nieduże – maksymalnie do ponad 20 m kw. – powierzchnie magazynowe znajdujące się w obiektach specjalnie przystosowanych do najmu. Magazyny te nazywane są mini przechowalniami. Wynajmować je mogą zarówno klienci prywatni, jak i prowadzący działalność gospodarczą. Oferta w tym zakresie jest skierowana do wszystkich osób, które potrzebują dodatkowego miejsca służącego przechowywania różnych rzeczy, np. mebli, książek, pamiątek rodzinnych, sprzętu sportowego itp. Rozwiązanie w postaci magazynu samoobsługowego świetnie sprawdza się m.in. w razie remontu, przeprowadzki czy dłuższego wyjazdu.

Gdzie wynająć magazyn samoobsługowy?

Jest kilka istotnych spraw, o których powinny pamiętać osoby planujące wynająć magazyn. Warszawa to doskonały przykład lokalizacji, gdzie funkcjonuje omawiana usługa. W Polsce jest ona dostępna w wybranych dużych miastach. Przeglądając propozycje różnych usługodawców, należy koniecznie sprawdzić, w których konkretnie miastach udostępniają one magazyny samoobsługowe.

Jak wynająć magazyn samoobsługowy?

W Kangu Self Storage formalności związane z wynajęciem magazynu samoobsługowego da się załatwić osobiście oraz za pośrednictwem poczty e-mail. Nie są one skomplikowane. Zwykle nie ma konieczności dokonywania wcześniejszej rezerwacji. Jeśli powierzchnia, która interesuje klienta, jest dostępna w danym momencie, umowa podpisywana jest od ręki. Najczęściej zawierana jest na czas nieokreślony z opcją jej wypowiedzenia przez którąś ze stron. Na ogół obowiązuje minimalny okres najmu, np. dwutygodniowy. Klient może korzystać z wynajętego magazynu przez całą dobę przez wszystkie dni w tygodniu. Magazyny są zabezpieczane na różne sposoby, np. osobistą kartą dostępu.

https://kangu24.com/pl/