Lampy wiszące bardzo często występują w roli głównego źródła światła w wielu pomieszczeniach – na czele z salonem. Wybór odpowiedniej lampy bywa sporym wyzwaniem, warto zatem wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Wisząca lampa do salonu – aspekt wizualny ma znaczenie!

Przy zakupie wiszącej lampy do salonu kluczowe znaczenie ma zwykle jej wygląd. Bardzo ważne jest bowiem to, aby pod tym względem pasowała do wystroju salonu. Powinna być przysłowiową kropką nad „i” i stanowić idealne dopełnienie całej aranżacji. Trendy w tym zakresie zmieniają się. Przykładowo obecnie na topie są lampy utrzymane w minimalistycznej oraz industrialnej stylistyce. Oświetlenie marki Irun doskonale wpisuje się w te trendy, a przy tym nie traci swojego ponadczasowego charakteru. To doskonały przykład mariażu nowoczesności z klasyką.

Wisząca lampa do salonu – nie zapominaj o funkcjonalności!

Doradcy ze sklepu Centrum Światła podkreślają, aby przy zakupie lampy wiszącej do salonu nie kierować się tylko i wyłącznie względami estetycznymi. Oczywiście są one niezmiernie ważne, ale na uwadze trzeba mieć też i inne kwestie. Jeżeli lampa wisząca ma pełnić funkcję centralnego oświetlenia w salonie, jej wielkość musi być dopasowana do rozmiarów pomieszczenia. Zbyt mała będzie niewidoczna, a za duża stworzy przytłaczające wrażenie. W sytuacji, gdy salon służy również za jadalnię, będzie potrzebna jeszcze jedna lampa wisząca – do powieszenia nad stołem.

Wisząca lampa do salonu – jakie światło?

Barwa i natężenie światła w salonie powinny sprzyjać relaksowi i odpoczynkowi. Z tego powodu do tego pomieszczenia polecane są żarówki dające ciepłe, białe światło. Niezwykle istotne jest to, aby żarówka współgrała z kloszem lampy, dając przyjemnie rozproszone światło. Jeśli chodzi o trwałość i żywotność żarówek, to zdecydowanie najlepiej wypadają pod tym względem żarówki LED. Są też dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną – zużywają znacznie mniej prądu niż tradycyjne żarówki.

https://centrumswiatla.pl/pl/searchquery/irun/1/default/5/f_producer_165/1