Kilka wskazówek, jak naprawić cieknący kran

cieknacy-kran

Jak zaradzić tej nieprzyjemnej niedogodności?

Dźwięk cieknącego kranu może być bardzo denerwujący i drastycznie zwiększa zużycie związane z rachunkiem za wodę. W takich przypadkach w ciągu zaledwie 24 godzin można zmarnować do 100 litrów wody. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak rozwiązać ten problem.

Przede wszystkim dobrze jest przygotować wszystkie potrzebne do tego narzędzia: klucz, śrubokręt, klucz francuski, zapasową uszczelkę, kombinerki i szczypce. Jak więc postępować?

Najpierw musisz zdemontować kran, zdejmując pokrętło.

Najpopularniejszymi kranami są te z dwoma odrębnymi pokrętłami, jednym do zimnej wody i jednym do gorącej wody. Musisz także znaleźć śrubę zwalniającą, która znajduje się na środku pokrętła, zwykle zakryta odkręcanym korkiem. Po zdjęciu pokrętła należy również odkręcić znajdujący się pod nim chromowany pierścień.
Później znajdujemy korpus całego kranu. Dlatego konieczne jest odkręcenie dolnej nakrętki kluczem. W tym momencie można wymienić gumową uszczelkę, która jest przyczyną kapania, mocując ją za pomocą śruby lub nakrętki. Teraz możesz ponownie zmontować kran, pamiętając o owinięciu zwilżonym sznurkiem gwintowanych elementów metalowego korpusu.
Na koniec przypominamy o kilku cennych środkach ostrożności, które należy wziąć pod uwagę podczas wykonywania opisanej powyżej procedury.

Nie pozostawiaj otwartego kranu z wodą.

Nie zostawiaj otwartego odpływu: użyj szmatki, aby go zatkać, aby zapobiec wypadnięciu śrub i podkładek;
Wybierz uszczelkę o odpowiednich wymiarach;

Nie zarysuj metalu kluczem. Większość kranów jest w rzeczywistości produkowana z miękkiego metalu, dlatego przed przystąpieniem do pracy dobrze jest zakryć je taśmą samoprzylepną;
Nigdy nie pozostawiaj częściowo odkręconej dużej metalowej nakrętki łączącej części wewnętrzne.

Podobne porady znajdziesz na www.niezalezny.pl.