Najpopularniejsze projekty domów 2021

Wybór projektu domu sprawia nam znaczne trudności? Jeżeli nie wiemy, na jakie rozwiązanie warto postawić, weźmy pod uwagę najpopularniejsze projekty domów 2021. To obiekty o niewielkim metrażu, które są tanie w budowie, a przy tym wyjątkowo funkcjonalne i komfortowe. Jakie propozycje cieszyły się największym powodzeniem w minionym roku?

Miarodajny – wariant IX

Miarodajny – wariant IX to kompaktowy dom parterowy z poddaszem do adaptacji, o powierzchni 42 m2. Utrzymany w nowoczesnym stylu, jest niedrogi w realizacji i bieżącej eksploatacji. Jego przytulne wnętrze będzie ciekawą alternatywą dla kawalerki w bloku, oferując optymalny komfort 2-3-osobowej rodzinie.

Zorba VII

Zorba VII to nieco większy, parterowy budynek na planie prostokąta, o wielkości 70 m2. Ten projekt domu oparto o wspólną strefę dzienną z obszernymi przeszkleniami i wyjściem na taras, dwie prywatne sypialnie sąsiadujące z łazienką oraz część gospodarczą – kotłownię z jednostanowiskowym garażem.

Przejrzysty – wariant III

Przejrzysty – wariant III to nieco ponad 60-metrowy projekt domu w stylu nowoczesnej stodoły, z poddaszem do indywidualnej adaptacji – odpowiedni dla rodziny 2+2 lub 2+1. Jego elewacja ogrodowa jest niemal całkowicie przeszklona, zapewniając naturalne dogrzanie i rozjaśnienie wnętrza.

Roberto

Roberto to elegancki budynek o metrażu ok. 80 m2, w którym strefa dzienna i nocna zostały zlokalizowane na parterze. Ten projekt domu posiada 3 sypialnie, łazienkę, przedsionek z kotłownią oraz salon otwarty na kuchnię i jadalnię, wyposażony w duże okna i praktyczny kominek.

Ricardo Lift II

Ricardo Lift II to 70-metrowy dom o ciekawej formie, urozmaiconej dobudowanym garażem oraz podcieniem przy drzwiach wejściowych. Atrakcyjny charakter jego wnętrza podnosi także oryginalna antresola z kręconymi schodami, obszerne przeszklenia oraz okazały taras, z wyjściem z salonu lub sypialni.

Trafna decyzja (etap II)

Trafna decyzja (etap II) to blisko 80-metrowy projekt domu z poddaszem użytkowym. Będzie on idealny dla 4-5-osobowej rodziny, oferując wygodny podział na strefę dzienną na parterze oraz nocną na wyższej kondygnacji. Dzięki niewielkiej powierzchni zabudowy, świetnie sprawdzi się na wyjątkowo małej działce.

Czterolistna koniczyna

Czterolistna koniczyna to nieco ponad 60-metrowy projekt domu na planie kwadratu, z poddaszem do adaptacji. Odpowiedni dla niewielkiej rodziny, wyróżnia się obszernym tarasem zlokalizowanym przy dwóch elewacjach oraz prostą, nowoczesną bryłą – obniżającą koszt jego budowy.

Ricardo XI

Ricardo XI to dom o powierzchni ok. 73 m2, charakteryzujący się ciekawą bryłą z podcieniami oraz obszernymi przeszkleniami niemal w każdym pomieszczeniu. Ten parterowy budynek posiada dwie sypialnie, łazienkę, przestronną strefę dzienną oraz niedużą kotłownię, zaspokajając potrzeby 3-4-osobowej rodziny.

Kruszyna II

Kruszyna II to projekt domu o metrażu 61,5 m2, zwracający na siebie uwagę dobudowanym garażem i wykuszem z wiatrołapem. Posiada tradycyjny podział na strefę dzienną z okazałym kominkiem i tarasem o oryginalnym kształcie oraz nocną, z dwiema sypialniami i łazienką na poddaszu.

Dom na rozstaju

Dom na rozstaju to parterowy budynek z poddaszem użytkowym o powierzchni 74 m2, wyróżniający się uroczą werandą oraz sporym, w połowie zadaszonym tarasem. Wyposażono go w 4 sypialnie, 2 łazienki oraz wspólną część dzienną, oferującą sporą przestrzeń dla rodziny złożonej z 4 lub więcej osób.

Lista Top 10 projektów domów małych i tanich w realizacji, które zyskały największą popularność w 2021 roku, powinna zainteresować wszystkie osoby poszukujące pomysłu na budynek mieszkalny. Wszystkie powyższe propozycje są bowiem wyjątkowo praktyczne i wygodne w codziennej eksploatacji, a część z nich można także wznieść na zgłoszenie, bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Zdjęcie: Projekt M245b – Trafna decyzja – wariant II (etap I) z kolekcji Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Tekst sponsorowany: Projekty Domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl