Szczegóły weryfikacji tożsamości w hazardzie online

weryfikacja

Kasyna online z czasem stają się coraz bardziej popularne. I chociaż branża jest coraz lepiej regulowana z każdym rokiem, biznes jest już tak ogromny, że ​​władze hazardowe mają problem z nadzorowaniem wszystkiego w czasie rzeczywistym.

Tak więc jednym z najskuteczniejszych narzędzi ochrony zarówno graczy, jak i witryn hazardowych online przed różnymi oszustwami i problemami, jest mechanizm weryfikacji tożsamości.

Jak to działa i dlaczego jest tak ważne dla obu stron? Wszystkiego dowiesz się z poniższego poradnika.

Dlaczego weryfikacja tożsamości jest ważna dla kasyn online?

Z perspektywy gracza weryfikacja tożsamości często postrzegana jest jako irytujący, dodatkowy krok w procesie hazardu, który tylko spowalnia jego doświadczenie. Chociaż w pewnym sensie jest to prawdą, z punktu widzenia operatora hazardowych gier online weryfikacja tożsamości służy kilku kluczowym celom.

Oto dlaczego weryfikacja tożsamości jest tak ważna dla kasyn online:

Zapobiega praniu pieniędzy

W przeszłości kasyna online były idealnym środowiskiem do prania pieniędzy. Gracze mogli po prostu wpłacić pieniądze i od razu je wypłacić, dzięki czemu ich pieniądze wyglądały na czyste i legalne. Na szczęście nowoczesne przepisy skutecznie temu zapobiegają, przede wszystkim dzięki wymogom weryfikacji tożsamości.

Ochrona przed oszustwami

Weryfikacja tożsamości pomaga również kasynom online chronić się przed oszustami próbującymi użyć skradzionych danych uwierzytelniających do tworzenia kont hazardowych. Uniemożliwia również graczom tworzenie wielu kont w kasynie, które stworzyłyby miejsce na nieuczciwe wykorzystanie bonusów.

Zapobiega hazardowi nieletnich

Jest to bardzo skuteczne narzędzie do zapobiegania hazardowi nieletnich. Z racji tego, że każdy gracz musi zweryfikować swój wiek za pomocą ważnego dokumentu tożsamości, nieletni gracze nie mogą rejestrować kont ani grać na prawdziwe pieniądze.

Co oznacza weryfikacja tożsamości dla graczy online?

Jeśli kiedykolwiek wcześniej ktoś rejestrował się w kasynie online, być może spotkał się z funkcją bezpieczeństwa i ochrony tożsamości o nazwie KYC (Know Your Client). Jest to praktycznie weryfikacja tożsamości, tylko w szerszym znaczeniu, ponieważ udostępniamy obszerne informacje o swojej tożsamości.

Może rozważymy teraz KYC i weryfikację tożsamości w tym kontekście.

Podczas wypełniania procedury KYC będziemy musieli podać stronie kasyna online szereg możliwych do zidentyfikowania szczegółów. Należą do nich między innymi:

Informacje dotyczące tożsamości

Ta część procesu obejmuje wysłanie do witryny kasyna dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość, wiek, adres i inne informacje umożliwiające identyfikację, które udowadniają, że jesteśmy prawdziwą osobą i nie korzystamy z cudzych informacji. Zwykle odbywa się to poprzez dostarczenie ważnego dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu wydanego przez rząd.

Weryfikacja metody płatności

Po zweryfikowaniu swoich danych uwierzytelniających musimy również udowodnić, że jesteśmy właścicielem metody płatności, której chcemy użyć. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z wyciągu bankowego, chociaż zależy to również od preferowanej metody płatności.

Metoda ta praktykowana jest niezależnie od tego, czy są to płatne, czy darmowe kasyna online (tutaj więcej na ten temat), czy może zakłady bukmacherskie. Warto też dodać, że jeśli ktoś pragnie zachować jak najwyższy poziom dyskrecji, powinien zdecydować się na transakcje bitcoinem. Transakcje krypto są nienamierzalne i błyskawiczne, dzięki czemu zrealizujemy nasze transakcje w bardzo szybkim tempie.

Źródło funduszy

Dokumenty te pozwalają kasynu chronić się przed próbami prania pieniędzy. Mogą, ale nie muszą być wymagane. Ażeby udowodnić swoje źródło funduszy, musimy przedstawić zestawienia dochodów, dywidendy, emerytury lub inne dowody zarobków.

Pamiętajmy, że jeśli planujemy grać w wielu kasynach online, będziemy musieli przejść wiele weryfikacji KYC. Weryfikacja tożsamości w jednej witrynie nie oznacza, że ​​nie będziemy musieli robić tego samego w przypadku innej.

Możemy spodziewać się pełnego procesu KYC przynajmniej raz w kasynie, a czasem nawet wiele razy. Ponadto niektóre kasyna online nie wymagają podania KYC w celu dokonania wpłaty. Jednakże większość tak robi, jeśli chodzi o wypłaty.

Jak działa weryfikacja tożsamości kasyna online?

Mówiąc prościej, weryfikacja tożsamości to proces udowadniania, że ​​naprawdę jesteśmy tą osobą, za jaką się podajemy.

Kiedy zweryfikujemy swoją tożsamość za pomocą wspomnianych powyżej zasobów, możemy swobodnie grać, wiedząc, że nie napotkamy żadnych problemów w kasynie podczas próby realizacji transakcji finansowych.

Większość witryn hazardowych online pozwala zweryfikować swoją tożsamość w sekcji przesyłania/weryfikacji dokumentów w profilu gracza.

Tam możemy łatwo przesłać wymagane pliki i sprawdzić, czy zostały zatwierdzone lub odrzucone. Weryfikacja tożsamości może zająć kasynu od 24 do 72 godzin, w zależności od tego, jak bardzo jest zajęte.